سامانه ارسال و دریافت پیامکتبلیغات و بازاریابی یکی از مهم ترین لازمه های هر کسب وکاری است. روش های مختلفی برای انجام تبلیغات وجود دارد اما بازاریابی پیامکی یکی از سریع ترین و موثرترین آن ها است. این روش تبلیغات مقرون به صرفه، امروزه مورد استقبال و استفاده بسیاری از کسب‌ و کارهای کوچک و بزرگ قرار گرفته است و دنبال بهترین و کامل ترین سرویس ارائه دهنده خدمات پیامکی برای کسب‌ وکار خود هستند


کمک پیامک هوشمند به کسب وکارها
اپراتور های خطوط اختصاصی

جدول مقایسه خطوط

خطوط اختصاصی و خطوط خدماتیخطوط خدماتی

خط خدماتی مناسب شرکت‌ها، دفاتر و سازمانی هایی است که مخاطبان با آن‌ها آشنا هستند و تمایل به دریافت پیامک از این مجموعه ها دارند. به جهت اهمیت پیامک ها و تمایل مخاطبان به دریافت آن، خطوط خدماتی قابلیت عبور از لیست سیاه مخابراتی را دارند.


پیامک خدماتی

پیامک‌های ارسالی با خطوط خدماتی معمولا محتوای مشخصی دارند (کد فعالسازی، تاییدیه شماره تلفن همراه و…) این دسته از پیامک ها بیشتر ماهیت اطلاع رسانی دارند به این دسته از پیامک ها، پیامک های عملیاتی نیز می‌گویند.

شرایط دریافت خط خدماتی چیست؟

برای خدماتی کردن خطوط در ابتدا باید دارای شرکت حقوقی، شناسه ملی و شماره ثبت اختصاصی باشید. در احراز هویت حقوقی خطوط داشتن این اطلاعات ضروریست و در صورت حقیقی بودن احراز هویت خطوط انجام نخواهد شد. داشتن سایت معتبر و ایمیل سازمانی نیز از دیگر ملزومات برای تبدیل خطوط خدماتی است.

خطوط تبلیغاتی

خطوط تبلیغاتی به منظور ارسال پیامک های انبوه مورد استفاده قرار می‌گیرند. ارسال اس ام اس انبوه روشی است که در آن پیامک جهت تبلیغات در حجم بالا و از طریق انواع مختلف ارسال به طیف گسترده ای از مخاطبان یک کسب و کار ارسال می‌شود. این نوع خطوط قابلیت عبور از لیست سیاه مخابرات ( شماره تلفن هایی که دریافت پیامک های تبلیغاتی خود را مسدود کرده اند) را ندارند.

خطوط اختصاصی

در خطوط اختصاصی کاربران با خرید خط اختصاصی پیامک، به صورت انحصاری قابلیت ارسال و دریافت پیامک را خواهند داشت.

پیامک اختصاصی

از این خطوط می‌توان در بخش ارسال تکی، ارسال پیامک انبوه تبلیغاتی و یا اطلاع رسانی استفاده کرد. با توجه به اینکه اپراتورهای مختلفی برای ارائه پیش شماره ها وجود دارند در نتیجه تعرفه خطوط اختصاصی نیز متفاوت خواهد بود.


اپراتورهای خطوط پیامکی

خطوط 1000

خطوط 1000

سرشماره 1000 یکی از قدیمی ترین اپراتورهای پیامکی کشور است که بیشتر ارگان ها، شرکت های دولتی و کسب‌وکارهای بزرگ از آن استفاده می‌کنند. سرعت بالا در ارسال پیامک، بالا بودن تعداد ارسال های موفق، ارائه گزارشات ارسالی دقیق و قابلیت دریافت شماره دلخواه از مهم ترین ویژگی های این خطوط می‌باشد. هزینه ی سر شماره های رند 1000 نسبت به سایر اپراتورها بیشتر است اما این خطوط نیازی به تمدید سالیانه ندارد. تعرفه ارسال این خطوط متناظر با سایر سرشماره هاست و امکان خدماتی شدن آن فراهم است و بطور میانگین 60 روز برای خدماتی شدن آن زمان می‌برد.

خطوط 2000

خطوط 2000

کیفیت ارسال بالا، سرعت مناسب در ارسال پیامک، گزارش ارسالی دقیق و سیستم بازگشت هزینه پیامک در صورت ارسال به خطوط خاموش و یا بلک لیست از مهم ترین ویژگی های خطوط 2000 است که با توجه به هزینه بالای خطوط آن نسبت به سایر اپراتورها، همچنان به عنوان کامل ترین اپراتور شناخته می‌شود. تعرفه ارسال این خطوط متناظر با سایر سرشماره هاست و با توجه به بالا بودن هزینه خرید آن نسبت به سایر اپراتورها امکان دریافت شماره دلخواه و رند برای آن وجود دارد. این سر شماره نیازمند تمدید سالیانه می‌باشد. خطوط 2000 قابلیت تبدیل شدن به خطوط خدماتی را دارند و مدت زمان لازم برای خدماتی شدن این سرشماره 60 روز است.

خطوط 3000

خطوط 3000

خطوط 3000 نیز یکی از قدیمی ترین اپراتورهای پیامکی است که سازمان های دولتی و کسب‌وکارهای خصوصی زیادی از آن استفاده می‌کنند. سرعت بالای ارسال پیامک، قیمت مناسب خطوط و همچنین بازگشت وجه در صورت عدم ارسال پیامک به صورت خودکار از ویژگی های ارزشمند این سر شماره است که آن را به پرطرفدارترین اپراتور بدل کرده است. این سر شماره گزینه مناسبی برای کسب‌وکارهایی که به دنبال خطوط رند هستند نمی باشد! هزینه خرید خطوط 3000 نسبت به سایر اپراتورها مناسب است و نیازی به تمدید سالانه ندارد . تعرفه ارسال این خطوط متناظر با سایر سرشماره هاست. امکان انتخاب شماره دلخواه و خطوط رند برای آن وجود ندارد. خطوط 3000 نیز مانند سایر سر شماره ها قابلیت خدماتی شدن را دارند و مدت زمان لازم برای انجام این کار 60 روز خواهد بود.

خطوط 50001-50009

خطوط 50001-50009

تعرفه ارزان ارسال پیامک و هزینه پایین خطوط نسبت به تمامی اپراتورها از ویژگی های خطوط 5000 است. سرعت ارسال پیامک در این دسته از خطوط معمولی و مناسب است اما تعداد پیامک های نرسیده به مخابرات ( پیامک های ناموفق) زیاد است. قابلیت انتخاب شماره دلخواه برای خطوط 50001-50009 وجود دارد و این سرشماره ها نیازمند تمدید سالانه می‌باشند. خطوط 50001-50009 قابلیت تبدیل به خطوط خدماتی را نیز دارند و مدت زمان لازم برای انجام این کار 60 روز خواهد بود.

خطوط 50002-50005

خطوط 50002-50005

انتخاب تمامی اعداد شماره دلخواه و انتخاب خطوط رند یکی از ویژگی های ارزنده‌ی خطوط 50002-50005 است. این خطوط نیز مشابه سایر خطوط 5000 از هزینه مناسبی برای خرید و تعرفه ارزانی برای ارسال پیامک برخوردار هستند. تعداد پیامک های نرسیده به مخابرات ( پیامک های ناموفق) نیز در این سر شماره زیاد است. تفاوت اصلی این خطوط با سایر خطوط 5000 جدا از اپراتور ارائه دهنده‌ی آن عدم نیاز آن به تمدید سالیانه است. این دسته از خطوط به راحتی و ظرف 60 روز کاری در صورت تمایل قابلیت تبدیل شدن به خطوط خدماتی را دارند.

خطوط 50004

خطوط 50004

ین دسته از خطوط در مقایسه با سایر خطوط 5000 تعرفه ارسال بالاتری دارد. خطوط 50004 نیازی به تمدید سالانه ندارد و قابلیت انتخاب شماره دلخواه برای متقاضیان این خطوط وجود دارد. خطوط 50004 به راحتی و ظرف مدت 60 روز قابلیت تبدیل شدن به خطوط خدماتی را دارند.

خطوط 9000

خطوط 9000

خطوط 9000 از ابتدا خدماتی هستند و قابلیت عبور از لیست سیاه را دارند. امکان انتخاب شماره دلخواه برای این سر شماره وجود دارد.
تعرفه ارسال این خطوط متناظر با سایر سرشماره هاست. در بکارگیری و ارسال پیامک به این خطوط در ابتدای متن باید از نام مشتری، عبارت مشتری گرامی یا عبارات مشابه استفاده شود.
این خطوط امکان دریافت پیامک را دارند و امکان ارسال از طریق وب سرویس در این خطوط امکان پذیر است.

خطوط 9999

خطوط 9999

خطوط سامانتل نیز مانند خطوط 9000 از ابتدا به صورت خدماتی هستند و قابلیت ارسال پیامک به لیست سیاه را دارند. تعرفه ارسال این خطوط در مقایسه با تمامی اپراتورها بیشتر است و قابلیت انتخاب سرشماره دلخواه برای آن وجود ندارد. خطوط سامانتل نیازی به تمدید سالانه ندارند.

خطوط 026 - 021

خطوط 026 - 021

شما قادر هستید تا با خطوط ثابت خود با پیش شماره 021 و 026، بدون نیاز به هیچ گونه سخت افزاری پیامک ارسال کنید. این دسته از خطوط، خط های اختصاصی با شماره ثابت سازمان ها و شرکت هایی هستند که مالکان این خطوط برای ثبت شماره خود در ذهن و تلفن مخاطب از این روش برای تاثیرگذاری بیشتر بر مخاطبان خود استفاده می‌کنند. شما با داشتن خطوط ثابت در تهران و یا کرج به راحتی می‌توانید از این خطوط استفاده کنید. سرعت ارسال پیامک از طریق خطوط ثابت به نسبت سایر اپراتورها پایین تر است، گزارشات ارسالی دقیق نیست و تعداد پیامک های ناموفق و نرسیده به مخابرات در این پیش شماره بالا است. خطوط ثابت از آنجایی که به صورت اختصاصی و با شماره دلخواه عرضه می‌شوند نیازی به تمدید سالیانه ندارند. خطوط ثابت هم مانند سایر اپراتور ها به راحتی و ظرف مدت 60 روز قابلیت تبدیل شدن به خطوط خدماتی را دارند.

پیشنهاد ما به شما